Metsalaulupidu

Metsalaulupidu

Esimene Metsalaulupidu toimus Soomaa rahvuspargis, Hüpassaare rabasaarel 30. juunil, 2018.
Pärimuslikke lugusi jutustades ja regilaule lauldes tuletati meelde, et me oleme metsarahvas, kelle maailmatunnetus on sügavalt loodusega seotud.
Metsalaulupidu toimus Kuresoos, kus on madal, kuid aastasadu vana rabamets. Tihti inimesed ei märkagi, et need kidurad männid ja märg maa on ka mets, vanem kui ükski teine siin maal, puutumata mets, mida pole kunagi raiutud.
Juhtimaks tähelepanu meie maa, metsade, vete ja rabade olukorrale, selleks, et hoida meie laulutraditsiooni ja pärimust, korraldas Eesti Metsa Abiks tasuta heategevusliku Metsalaulupeo, millega ühtlasi tähistati Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva. Metsalaulupeolt võttis osa üle 300 inimese, toimus kooslaulmine, kus eestlaulsid regilaulikud, sekka jutustati lugusi metsast, loodusest ja pärimusest, tuletades meelde, et meie kohuseks on hoida loodust, ehk kultuuri ja elukeskkonda, mille sügavuses asuvad meie maailmatunnetus ja elu mustrid, mis ulatuvad ajas väga kaugele.

Esinesid: Anne Maasik (laulja), Anna Vainu (laulik), Mall Hiiemäe (folklorist), Heiki Valk (Tartu Ülikooli arheoloogia instituudi vanemteadur), Kristel Vilbaste (allika- ja loodustundja), Ahto Kaasik (hiitevana ja looduslike pühapaikade teadja), Anna Hints (muusik), Anu Taul ja Triinu Taul (pärimusmuusikud), Mari Sarv (pärimusmuusik), Eva Väljaots (pärimusmuusik), Agne Nelk (muusik), Helen Kooviste (muusik).

Korraldajad: EMA, Indrek ja Anna Vainu

Pildid ja videod:
https://www.flickr.com/gp/vainu/p6aKr2

Toetasid: Soomaa Rahvuspark, Keskkonnaamet, Keskkonnainvesteeringute keskus, Soomaa.com, Riisa Rantšo

Filmis: Tiiu Rinaldo https://www.facebook.com/TiiuRinaldoFoto/