16.01.2018: RAHVUSVAHELINE TÖÖRÜHM JA HEA METSANDUSE KODA

 

Ühendus Eesti Metsa Abiks võeti vastu hetkel loodavasse rahvusvahelisse bioenergia, kliima ja metsade töörühma, samuti FSC Hea Metsanduse Koja liikmeks.

Eestiga seostub bioenergia töörühm nii plaanitava tselluloositehase kui Auvere jaama pärast, samuti seetõttu, et teave bioenergia süsinikujäljest ja muudest keskkonnamõjudest ei ole veel piisaval määral rahva ning metsanduspoliitika peamiste otsustajateni jõudnud.

Loodavat töörühma koordineerib Peg Putt, kes on Tasmaania veteran-looduskaitsja ja endine Austraalia parlamendi rohelise partei fraktsiooni juht.

EMA on käesoleva aasta jaanuarist ka vastutustundliku majandamise sertifitseerimisorganisatsiooni FSC Eesti esinduse sotsiaalkoja liige. Lisaks käivad ettevalmistused rahvusvahelise FSC organisatsiooniga liitumiseks.

Antud võrgustike ja organisatsioonidega liitumine on vajalik, vahetamaks kogemusi ja strateegiaid samameelsete välisorganisatsioonidega ning osalemaks piirideülestes kampaaniates ja aktsioonides. Samuti selleks, et tagada säästvale metsandusele pühendunud organisatsioonide tõhusamat ning eesmärgipärasemat tegutsemist.

Share

Teised uudised