SMI metsaandmete salastamise kohtuasi

Neli keskkonnaorganisatsiooni – MTÜ Roheline Kogukond, SA Keskkonnateabe Ühendus, MTÜ Päästame Eesti Metsad ja MTÜ Eesti Metsa Abiks – on pöördunud kohtusse, et saada kätte SMI-andmed täies ulatuses, soovime saada selgust Eesti metsades toimuva kohta. Aastaid on Keskkonnaministeerium ja nende allasutused varjanud Eesti metsa kohta käivaid alusandmeid, mistõttu pole keskkonnaühendused ega teadlased saanud kontrollida andmete ja metoodika õigsust.

Meie poolt läbiviidud analüüsimine näitab, et andmetes on ebatäpsusi ja potentsiaalset manipuleerimist. Nende samade andmete põhjal kujundab Eesti riik metsanduspoliitikat, määrab raiemahte ja esitab rahvusvahelist statistikat. Peame võimalikuks, et Eesti riik on puidutööstuse survel tegelenud kelmusega ja sellega seadnud ohtu Eesti metsade jätkusuutlikkuse.

Ma saame Eesti looduse kaitseks kohtus käia vaid heade toetajate abiga.
SMI kohtuasja on toetanud härra John Longhurst, ettevõtte taskulaod.ee omanik.

Kuidas saad sina aidata:

Selleks, et saaksime alusandmeid kontrollida, aidake meid kohtuasja ja uurimise rahastamisega. Iga annetus MTÜ Roheline Kogukond pangakontole EE292200221076473068 on hädavajalik Eesti metsades toimuva kohta selguse saamiseks.

Share

Teised uudised