8.07.2017: EMA KORISTAS STROOMIL

 

Kogunesime Merimetsa kaitsealale, et korjata metsast prügi, uurida piirkonna loodust ja pidada üheskoos nõu, mida kodanikena metsa ning kogu looduse käekäigu edenemiseks teha saab.

Metsa üldise puhtuse hindasid vabatahtlikud koristajad väga heaks, elurikkuse ja taimestiku olukorra linnamaastiku kohta lausa suurepäraseks.

Suurem osa hajusalt looduses vedelenud prügist sai kokku korjatud ja metsast ära veetud, kusjuures teisaldatud sai ka väikese prügikonteineri mõõdu jagu prahimäeke, kust leiti muu hulgas põlenud jõuluvanakostüümi ja plastmasskuuse jäänused.

 

Kohtumise järel edastas EMA koordinaator Indrek Vainu Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele ka kodanikuühenduse poolsed ettepanekud, mis üheskoos koristusele järgnenud arutelul välja said mõeldud.

Panime ette, et kaitseala tuleks suurendada, liites kaitsealaga Merimetsa teest Sõle tänava poole jääv soovikumets ning võttes kaitse alla psühhiaatriahaigla juurde kuuluva vanade väärispuudega pargi, samuti Merelahe tänava poolne osa.

Lisaks sellele andsime teada, et kaitsealale tuleks paigaldada teavitus-infotahvlid prügikäitlemise ning tuletegemise eeskirjadega. Selle eesmärgiks oleks juhtida inimeste tähelepanu sellele, kuidas tuld teha, samuti keelata rangelt sealset keskkonda ning inimeste tervist ohustava prügi ning plastiku põletamine.

 

Vaata ka EMA koordinaatorite Indrek Vainu ja Veljo Värgi ühistöös valminud muusikavideot Merimetsa ekspeditsioonist ja sealsest lopsakast linnametsamaastikust:

Jaga

Teised uudised