18.12.2018: EMA TÄHISTAB SÜNNIPÄEVA KONVERENTSIGA RIIGIKOGUS


Täna keskpäeval algab Riigikogus kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) aastalõpukonverents teemal „Mets ja kliimamuutused“. Sellest, kuidas Eesti metsandust muutuva kliima tingimustes kujundada, räägivad Tartu Ülikooli teadur Aveliina Helm ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp.


Lisaks tutvustavad kodanikuühenduse eestvedajad Linda-Mari Väli ja Indrek Vainu EMA arengut ning edasisi plaane. Sõna saavad kodanikuühenduse koostööpartnerid ning jagatakse tänukirju silmapaistvatele organisatsioonidele ja kodanikele, kes metsa- ja keskkonnakaitset edendada on aidanud.

Tselluloositeemalise teavitustöö eest jagatakse tänukirjad ning auhinnad Tartu apelli töörühmale, kodanikuliikumistele “Emajõe elu hoieldes” ja “Tabivere ei luba!” ning Räpina rahvakoosoleku eestvedajatele. EMA tänab ka kodanikuliikumist Avalikult Rail Balticust Rail Balticu teemalise teavitustöö eest.

Kohaliku looduskeskkonna vapra ja teadliku kaitsmise eest tunnustatakse mittetulundusühinguid Lohusalu Loodusselts ja Roheline Läänemaa,Vaela külaseltsi ning Klooga elanikku Elisabeth Salminit.

Elutöö ja eeskuju eest jagatakse tänukiri seltsingu Inimsõbraliku Nursipalu eestvedajale Aare Vumbale tema pühendumuse, järjepidevuse ja vapruse eest Keretü looduskaitseala loomise eest seismisel ning kustumatu panuse eest Eesti kodanikuühiskonna arengusse.

Lisaks tänab EMA maalikunstnik Martin Saart metsandusprobleemist teavitava isikupärase ja olulise maalinäituse eest Fahle galeriis 2018. aasta mais, fotokunstnik Peeter Lauritsat metsandusprobleemist teavitavate kunstiprojektide eest 2018. aasta jooksul ning ajakirjanikku ja toimetajat Priit Hõbemäge julguse ja teadlikkuse eest kõnelda avalikus ruumis säästvat looduskasutust edendava kodanikkonna kaitseks ning nende nimel.

Ürituse lõpetab debatt teemal, kas ja kuidas on võimalik erinevate huvirühmade vahel dialoogi ja koostööni jõuda.

Konverentsi otseülekannet saab jälgida Riigikogu koduleheküljel: 
<iframesrc=”https://www.riigikogu.ee/live/2/et” width=”720″height=”500″ frameborder=”1″allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

VAATA KA:
KONVERENTSI KAVA
KONVERENTSI KUTSE

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised