2.11.2017: EMA KOHTUB MINISTRIGA

Täna pärastlõunal kohtus EMA delegatsioon koordinaatorite Linda-Mari Väli, Martin Luiga, Lea Tammik ja Indrek Vainu esinduses keskkonnaminister Siim Valmar Kiisleriga, et arutada ministeeriumi ja kodanikuühenduse vahelisi koostöövõimalusi. Ministriga olid kaasas looduskaitse osakonna juhataja Taimo Aasma ja nõunikud Kalle Muuli ja Andrus Saare.

Kõnealuse kohtumise organiseeris EMA kaasamismeeskond peale minister Kiisleri poolset pressiteadet, milles lugupeetud minister avalikkusele teada andis, et MTÜ Eesti Metsa Abiks õhutavat “tüli ja vaenu”, kuna meie ühendus on pöördunud tselluloositehase planeeringu menetlemise asjus Ringkonnakohtu poole. Selgitasime ministrile, et tegelikult pole meie eesmärgiks mitte vaenu õhutamine, vaid soov kodanikena Eesti loodushoiupoliitikasse panustada, sest oleme oma maa ja rahva pärast mures.

Keskkonnaminister selgitas, et ka tema elu muutuks lihtsamaks, kui erinevad huvigrupid suudaksid metsanduspoliitilises arenguvisioonis kokku leppida. Leppisime kokku, et edastame ministrile tutvumiseks EMA RMK metsamajanduslikke rikkumisi käsitleva raporti ning koostame järgmise kahe nädala jooksul looduskaitsealade majandamistingimusi puudutavad parandusettepanekud, mis käsitlevad muu hulgas lageraiekeeldu looduskaitsealade puhvertsoonis ning kaitsealadel teostavate metsamasinate raskuspiiranguid.

Nagu EMA delegatsioon sama päeva õhtuks teada sai, siis kiirustas keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler pärast seda, kui oli kodanikuühendusele lubanud, et “arutellu Eesti metsa tuleviku üle tuleb kaasata kogu rahvas”, otsejoones konverentsile “Puidutööstuse Äriplaan 2018”, kus selgitas ärimeestele, et puidutööstuse arengutega on kõik hästi ja läheb samas vaimus edasi. “Meil ei ole plaanis lähiajal teha suuri seadusmuudatusi,“ ütles minister Siim Kiisler, nagu polekski käimas uue metsanduse arengukava ette valmistamine. Metsaseadusest rääkides arvas ta, et oluline on lasta uuel [kuuskede raievanust alandaval] seadusel tasapisi paika loksuda.

Keskkonnaminister ütles, et valitsus ei toeta ka riigikogus menetluses olevat kevadise linnurahu eelnõu.

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised