30.06.2018: METSALAULUPIDU

 

Hüpassaare rabasaarel toimus 30. juunil kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) eestvedamisel esimene Eesti regilaulupidu, millega tähistati ühtlasi  Soomaa rahvuspargi kahekümne viiendat sünnipäeva. 

 

Hüpassaare sihtkaitsevööndis peetud laulupeo üks eeslauljatest, võimsa madala häälega tuntust kogunud Anne Maasik lauluhoos

Ehkki eriline laulupidu viidi läbi sihtkaitsevööndis sügaval metsa sees, kuhu pääses vaid jala mööda metsaradu ning laudteesid liikudes, tui kohale oma kolmsada külalist ning lauluviis ei lakanud hommikuni – rabasaarel kaikusid regilaulud loojakuni ning hiljem, Riisa Rantšos toimunud järellaulmisel jätkusid need külalistemaja tipitelgis veel päikesetõusuni.

Eestlauljate ja jutustajate hulka kuulusid Ahto Kaasik, Anna Vainu, Anna Hints, Eva Väljaots, Helen Kooviste, Agne Nelk, Mari Sarv, Anu ja Triinu Taul, Heiki Valk, Mall Hiiemäe, Anne Maasik ja Kristel Vilbaste. Ka EMA koordinaatorid Linda-Mari Väli ja Indrek Vainu andsid metsalaulupeole väikeste kõnedega hoogu.

Laulupeo sisse mahtus nii päikest, vihma kui vikerkaart. Kohalkäinud jäid väga rahule nii erakordse paiga, sündmuse meeleolu kui lauludega. Jõudu andis vanade ja uute sõprade nägemine ning teadmine, et meil on, mida hoida ning mille pärast koos käia.

Metsalaulupidusid on aga lähimatel aegadel veelgi tulemas ning neid võib korraldada igaüks, kes austab meie loodust ja laule, aga suudab põlises loodus- ja rahvakultuuris ühtlasi näha ka elava kultuuri südant.

Metsalaulupeo läbiviimist toetasid Keskkonnaamet, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Soomaa.com ja Riisa Rantšo. EMA tänab südamest kõiki kaasaaitajaid, kohale tulnuid ning lihtsalt metsõpru üle kogu Eesti. Usume, koos laulame ilma kaunimaks!
 
Laulupeolised kõlavad eeslauljatega kaasa
Jaga

Teised uudised