4.05.2018: EMA ALUSTAB RB TRASSI KORISTUSPÄEVAL TERVE KUU VÄLTAVAID TEAVITUSTALGUID 

 

Homme (5.05.2018) alustab kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) teavitustalgute kampaaniat, oodates inimesi üle kogu Eesti väljendama oma meelsust kohaliku keskkonnahoiu teemadel. Kampaanias osalejad lähevad üksi või gruppidena mõnda looduskaunisse, hävimisohus, juba hävitatud või isiklikult olulisse paika, teevad endast seal pilti ning jagavad seda sotsiaalmeedias hashtagiga #minaelansiin. Lisada võib ka muid temaatilisi hashtage, samuti on oodatud lühike kirjeldus inimeste eneste lootustest, mõtetest või hirmudest. Kampaania vältab terve maikuu ehk 1. juunini.

 

Autoportree EMA koordinaatorilt Jaana Gerassimovilt, kampaania avapostitusest

„Selle liigutusega anname teada, et meie oleme need, kes siin – Eestimaal elame. Näitame, et meie nõuame keskkonda säästvaid lahendusi ega luba ennast kõrvale lükata. Et meie olemegi eestlased ja siin on MEIE kodu,“ ütles EMA kiirreageerimise rühma koordinaator Jaana Gerassimov.

Antud kampaania on aseaineks RB trassi koristamise üritusele, mille katkestamisest huvilised alles käesoleval nädalal teada said, ometi olid koristusplaanid juba tehtud ning nüüd on endiselt mõtet need asenduskampaania raames ellu viia. Samuti saab kõnealust üritust ühendada muude kevadel toimuvate koristus-, istutus- ja ehitustöödega.

Kodanikuühendus otsustas looduse taustal tehtava autoportree kasuks, sest lihtsalt looduspilte või pilte raietest on sotsiaalmeedias juba ohtralt, aga iseenda pildile panemisega antakse taustale toimuvale hääl.

„Pilt inimesest endast julge hashtagimisega annab julgust ka teistele,“ selgitas Gerassimov. Piltidel on oodatud ka teavitavad plakatid, mis selgitavad, miks inimene just selle paiga on välja valinud.

 

 

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised