EESTI METSA ABIKS ON NATURA 2000 KOHTUASJAS VÕIDU SAANUD JUBA KAHES KOHTUASTMES

Kirjutame vahelduseks nüüd ka tõeliselt häid uudiseid! Oleme juba kaks aastat Keskkonnaametiga kohtus käinud – teemaks Natura 2000 alade suvaline lageraiumine, mis meie hinnangul ei olnud kuidagi seaduslik.

➡️ Seda on nimetatud kümnendi üheks olulisemaks keskkonnaalaseks vaidluseks ja oleme seda vaidlust saanud pidada vaid teie toel – raha kohtuskäimiseks oleme kahe aasta jooksul kokku saanud annetustest. Hetkel on seda kulunud juba peaaegu 35 000 eurot, mis on müstiliselt suur summa.

➡️ Samal teemal on ka Euroopa Komisjon Eesti vastu rikkumismenetluse algatanud. Nende menetluse detailid ei ole avalikud, aga usume et meie kohtuvaidlus ja sellise olulise pretsedendi loomine on igal juhul oluline ja EMA poolt algatatud vaidluse kohtuotsus on Euroopa Komisjonile infoks ka edastatud.

➡️ Esimese positiivse uudise saime septembris 2022, kui esimese astme kohus, halduskohus, leidis et meil oli õigus, saime võidu!

➡️ Paraku keeldus Keskkonnaamet ja kolmanda osapoolena kaasatud RMK tunnistamast, et praktikaid tuleb kiirkorras muuta ja kaebasid kohtuotsuse edasi. Peamiseks argumendiks oli see, et nemad lähtuvad Eesti seadustest, kuid võib lihtsas keeles öelda, et Eesti seadused ei ole seaduslikud ja sellest kogu see kaos Natura 2000 alade maharaiumisega on ka tulenenud… Oleme küll võtnud riigina kohustuse EL looduskaitselisi direktiive järgida, kuid ei ole seda siiski teinud.

➡️ Järgmine hea uudis tuli loetud nädalad tagasi ringkonnakohtust, kes jättis RMK ja KeA apellatsioonkaebused rahuldamata. Mis tähendab seda, et oleme võitjana läbinud ka ringkonnakohtu astme.

➡️ Indrek Kukk ja Karin Marosov advokaadibüroost PwC Legal on loodust ja EMA-d nendes vaidlustes esindanud ja oleme neile väga tänulikud!

➡️ Samal ajal kui oleme Keskkonnaametiga kohtus, tahaksin rõhutada seda, et EMA-l on Keskkonnaameti inspektsiooni poolega tõesti väga hea koostöö ja oleme tänulikud inspektoritele, kes meie vabatahtlikke metsavahte on heast tahtest koolitanud.

➡️ Nüüd aga hoiame hinge kinni, kas ka ringkonnakohtu otsus kaevatakse edasi riigikohtusse või keskendub Keskkonnaamet edaspidi praktikate muutmisele, mitte looduskaitse vastu sõdimisele.

📍 NB! Tähelepanu!

Eesti Metsa Abiks FB grupp on kolinud. Kui sa ei ole seda veel teinud, siis palun liitu uuesti. Grupp asub nüüd siin: https://www.facebook.com/groups/1224115104915836

Foto: Karl Adami

Jaga

Teised uudised