Eesti Vabariigi siseturvalisust tuleb tõsta ja pelgalt NATO sõjatehnika sisse toomisest ei piisa

Eesti Metsa Abiks pöördub palvega kõigi poole, kelleni see pöördumine on jõudnud – toetame Eestimaa inimesi sama jõuliselt ja sama suure sihikindlusega nagu kogu demokraatlik maailm on täna toetamas Ukrainat. 

Me ei tohi valitsevas kaoses unustada enda inimesi ja Eestimaa loodust. Kui jätame oma inimesed unarusse, on sellel laastav mõju meie enda riigile.

Eesti Vabariigi aastapäeval süüdati üle Eesti KAH-ala metsades leinaküünlad langenud looduse mälestamiseks ning protestiks Eesti metsaraie poliitika vastu. Inimesed üle Eestimaa on kaotanud usalduse RMK vastu, kes esindab Eesti riiki. Kogukonnad üle Eesti pöörduvad abi saamiseks looduskaitsjate poole ja küsivad, mida nad peavad tegema, et nende armsad seene- ja marjametsad alles jääksid. Vastame neile sageli, et oleme teiega koos ja loodame, et Eesti riik on samuti meid toetamas. Teeme kõik mis suudame, et Eesti inimesi ja loodust aidata. Rüüstav metsapoliitiline olukord peab koheselt lõppema kuna Eesti inimeste usaldus Eesti riigi vastu on maapiirkondades tugevalt murenemas.  

Euroopas on alates tänasest alanud sõda ja Eesti riiki juhtivad inimesed peavad tagama, et eestlaste usaldus ja austus oma riigi vastu oleks vankumatult säilinud. Nendel hetkedel, ka praegustel ärevatel aegadel toob RMK, kes on Eesti riigi esindaja, harvesterid Eesti inimeste kodumetsadesse hävingut tooma. Nii kõigub ka meie inimeste usaldus Eesti riigi vastu. See on ühtlasi viljakas pinnas, millele ei tohi külvata kaose seemet. 

Eesti Metsa Abiks kutsub kõiki otsustajaid, kaasa arvatud RMK-d, peatama koheselt kogukondadele elutähtsate KAH-ala metsade raiumise ja tulevikuraiete planeerimise. Eesti rahvas peab nägema ja saama tagasi kindluse, et Eestimaa metsad, mis on alati pakkunud meile raskel ajal hingerahu, on sama hoolega kaitstud, kui on meie Eesti Vabariik NATO kaitsva tiiva all. Eesti Metsa Abiks süütas koos kohaliku Lõuna-Eesti elanikuga KAH-ala alla kuuluvas metsas kolm küünalt. Üks küünal vapratele Ukraina eest võitlevatele kodanikele, teine Eesti Vabariigi aastapäeva puhul ja kolmas küünal juba hävitatud looduskeskkonna mälestuseks.

Nüüd on käes aeg, et meie inimesed oleksid taas ühtsed ja meil oleks teadmine, et me ei pea võitlema oma eluks vajaliku looduskeskkonna säilimise eest Eesti riigi asutustega.

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Lugupidamisega

Mati Sepp                           

Eesti Metsa Abiks MTÜ                       

looduskaitse- ja metsanduse ekspert ning juhatuse liige                   

mati@eestimetsaabiks.ee                   

tel: 5393 6991       

Kirja saajate hulka kuulusid:

Eesti Vabariigi president Alar Karis

peaminister Kaja Kallas

riigikogu fraktsioonid

keskkonnaminister Erki Savisaar

rahandusministeerium

RMK

RMK juhatuse esimees Aigar Kallas

riigikantselei

riigikogu kantselei

erakond Rohelised

erakond Eesti200

keskkonnaministeerium               

Jaga

Teised uudised