Heade mõtete linn Tartu paistab silma parkide ja metsade mahavõtmise soovi ja tegudega

Hämmastav oli lugeda 28. aprillil uudist, et Tartu, ainsa linnana Eestis, valiti saja kliimaneutraalseks pürgiva Euroopa linna hulka. Konkurents oli tihe, kandideerivaid linnu oli kokku 377 ja neist ainult sada Euroopa linna osutus valituks. 

Kaine loogika ütleb selle peale, et teised Euroopa linnad pidid siis rohkem rohevõrgustiku alasid kinnisvara alla arendama, kui seda on teinud Tartu linn oma poliitiliste otsustega? Või siis on  eestlased meistrid rehepapluses ja mida Euroopa ei tea, seda pole ka juhtunud? See on ainult kahtlustus. 

Kui mõelda nüüd ratsionaalselt, siis kui tõenäoline on, et Tartu ametnikud esitlesid komisjonile seda osa ausalt, et mitmed rohealad, mis on vajalikud kliimaneutraalse saavutamiseks, lubatakse kinnisvaraarendajatel täis ehitada. Alustades Ihaste metsadest ja lõpetades Sanatooriumi pargi küsimusega. Ma vist võin oma mütsi ära süüa ja julgelt arvata, et sellest osast ei räägitud komisjonile mitte sõnakestki. 

Poliitika on üks vangerdamine teise otsa ja kes on kavalam, seda saadab ka edu. Kui ma osalesin Tartu linna keskkonnakomisjoni istungil, kus arutati Sanatooriumi pargi küsimust, jäi silma selgelt kaks erinevat poliitilist suunda. Reformierakonna poliitik toetas kinnisvara arendust ja oli ka muidu ebaviisakas kohale tulnud kuulajate suhtes ning opositsioonis olevad erakonna esindajad toetasid paljuski jällegi Sanatooriumi pargi säilimist ja lähtusid selles otsuses Keskkonnaameti tellitud ja 2021. aastal valminud põhjalikust ekspertiishinnangust, mis andis selge ülevaate, et park peab säilima tervikuna. 

Poliitikud Tartu linnavalitsuses on üsna nutikad ja väidavad, et “käesoleval juhul puudub ülekaalukas avalik huvi, mis kaaluks üle omandipõhiõiguse riive” Ehk teisisõnu, poliitikud leiavad, et Sanatooriumi pargis võib julgelt ehitustegevusega jätkata, kuna tartlastele ja ülejäänud eestlastele ei lähe pargi tervikuna säilimine Tartu linna ruumis korda. Kas see on ikka tõsi, vaevalt küll.

Sanatooriumi park asub Politseimaja vastas ja iga päev sõidavad tuhanded inimesed sellest mööda, teadmata, et poliitikute tegemata töö tõttu võib seal pargis varsti kopp maa sees olla ja enne seda harvester parkmetsa kallal.

Toeta Sanatooriumi pargi säilimist allkirjaga ja JAGA postitust. Tõestame, et poliitikud eksivad kui arvavad, et avalik huvi puudub. 

https://petitsioon.ee/poordumine-sanatooriumi-pargi-kaitseks-tartus?fbclid=IwAR3B-zgF5NDHXRp2qpjTOQZpIukk4ziO5gjR2XydcGKC0BGb5KKVSqzh1L8#btn-sign

Foto: 2021 aasta lageraie Tartu linnas

Jaga

Teised uudised