KES OLID NEED POLIITIKUD, KES SILLUTASID SILMAGI PILGUTAMATA TEED VEELGI VARJATUMALE SALAKÜTTIMISELE?

Eesti Metsa Abiks avaldab riigikogu liikmete nimekirja, kes salaküttimisele Eestis teed rajasid ja metsloomade varjatud ja kaitstud ööelu põrguks muutsid!

Oleme jõudnud Eesti riigis olukorrani, kus riigikogu istungisaalis pole enam teaduspõhisel lähenemisel kohta ja empaatiast parem ei hakka rääkimagi. Riigikogus on saanud tavapäraseks käitumismuster, et metsloomade heaolu sõitku seenele, Eesti metsad põletame kindlasti välismaal, ja millest metsatööstusel või RMKl jõud üle ei käi, selles osas saadetakse kaitseministeerium peale – see on mõistagi irooniline liialdus, aga sinna suunda see riigikogu ja valitsuse töö on aastaid juba tüürinud.

Kui jahimehed tahavad näiteks öösihikut, siis poliitikud selle ka seaduslikuks teevad. Tagajärjed neid ei huvita ja miks peakski? Millal keegi on riigikogus oma nimega võtnud vastutuse või mõne halva seaduse vastuvõtmise pärast riigikogust tagasi astunud?

Võtsin luubi alla öösihiku seaduse, mis võimaldab jahimeestel ja ka salaküttidel pilkases pimeduses loomi küttida. Järelevalve võimekus selles osas on olematu, sest kui keegi vahele ei jää, siis pole ka probleemi.

Eelnõu öösihiku vastuvõtmiseks esitasid järgmised riigikogu liikmed. Kas neid poliitikuid soovite riigikokku tagasi?

  1. Heiki Hepner (Isamaa)
  2. Tarmo Kruusimäe (Isamaa)
  3. Üllar Saaremäe (Isamaa)
  4. Kalle Grünthal (EKRE)
  5. Uno Kaskpeit (EKRE)
  6. Riho Breivel (EKRE)
  7. Andrus Seeme (Reformierakond)
  8. Andres Metsoja (Isamaa)
  9. Kalle Laanet (Reformierakond)
  10. Alar Laneman (EKRE)
  11. Ivari Padar (Sotsiaaldemokraadid)

Siinkohal juhin tähelepanu, et Loomus (loomade õiguste eest seisev organisatsioon) rõhutas eraldi, et üks riigikogu liikmetest ja eelnõu algataja Riho Breivel (EKRE), on ka Eesti Jahimeeste Seltsi juhatuse liige.

101 riigikoguliikmest läks vaja 11 looduskauget meest ning asjad hakkasid maagilisel kiirusel liikuma loomade kahjuks. Takistuseks ei saanud ka asjaolu, et öösihikute kasutuselevõttu kiirustades ja analüüsimata ei toetanud keskkonnaminister Madis Kallas, ega keskkonnaministeerium, Riigikogu Õiguskomisjon ning looma- ja keskkonnakaitseorganisatsioonid. Lisaks on keskkonnaamet välja toonud, et öösihikute kasutuselevõtt raskendab järelevalvet ja salaküttide tuvastamist.

Oli üsna selge, et öösihikuga on asjad väga valesti, mistõttu võiks ju eeldada, et riigikogu liikmed seaduse tagasi lükkavad ja teevad ka avaliku noomituse 11 poliitikule, et nii pole ilus asju ajada. Pole Eesti riigi huvides looduskeskkonnas salaküttimisest veelgi kergemaks teha. Aga 41 poolthäälega läks öösihik kolinal riigikogust läbi ja on nüüd seaduslik! Kas Eesti rahvas tahab neid riigikogu liikmeid ikka tagasi valida?

Poolt hääletasid:

  1. Merry Aart (EKRE)
  2. Rene Kokk (EKRE)
  3. Leo Kunnas (EKRE)
  4. Jaak Valge (EKRE)
  5. Riho Breivel (EKRE),
  6. Uno Kaskpeit (EKRE)
  7. Henn Põlluaas (EKRE)
  8. Martin Helme (EKRE)
  9. Kalle Grünthal (EKRE)
  10. Siim Pohlak (EKRE)
  11. Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Isamaa)
  12. Raivo Tamm (Isamaa)
  13. Andres Metsoja (Isamaa)
  14. Priit Sibul (Isamaa)
  15. Üllar Saaremäe (Isamaa)
  16. Heiki Hepner (Isamaa)
  17. Helir-Valdor Seeder (Isamaa)
  18. Signe Kivi (Reform)
  19. Urve Tiidus (Reform)
  20. Andres Sutt (Reform)
  21. Heiki Kranich (Reform)
  22. Hele Everaus (Reform)
  23. Sulev Kannimäe (Reform)
  24. Toomas Järveoja (Reform)
  25. Andrus Seeme (Reform)
  26. Aivar Sõerd (Reform)
  27. Margit Sutrop (Reform)
  28. Kristen Michal (Reform)
  29. Siim Kallas (Reform)
  30. Marko Torm (Reform)
  31. Toomas Kivimägi (Reform)
  32. Valdo Randpere (Reform)
  33. Ülle Rajasalu (Reform)
  34. Ants Laaneots (Reform)
  35. Vilja Toomast (Reform)
  36. Mart Võrklaev (Reform)
  37. Timo Suslov (Reform)
  38. Mati Raidma (Reform)
  39. Jaak Aab (Keskerakond)
  40. Jaanus Karilaid (Keskerakond)
  41. Enn Eesmaa (Keskerakond)

Kahjuks öösihiku vastuvõtmise vastu oli ainult 6 poliitikut, kes mõistsid, kui ohtlik see vidin saab olema meie metsades sh ka suurkiskjatele!

  1. Anastassia Kovalenko – Kõlvart (erakond puudub)
  2. Toomas Jürgenstein (SDE)
  3. Jaak Juske (SDE)
  4. Heljo Pikhof (SDE)
  5. Reili Rand (SDE)
  6. Raimond Kaljulaid (SDE)

Kui on vaja loodusvaenuliku seadust läbi suruda, siis Reformierakond ja EKRE teevad üliedukalt koostööd – ei mingeid tülisid hääletamisel. See pole ka esimene kord!

Vaadake neid nimesid, paljud on ju tuttavad. Kas me tõesti soovime riigikokku inimesi, kellel pole empaatiat metsloomade suunal? Kui riigikogu liige ei hooli loodusest, kui palju ta siis hoolib inimestest?

Ma olen viie aasta jooksul kohtunud paljude poliitikutega. Alguses suheldi nii, et lasti autol aken alla ja öeldi mõni sarkastiline kommentaar. Nüüd kutsutakse kohvi jooma. Ausalt öeldes olid nad siis märksa ausamad, kui nad veel auto aknast nähvasid!

Minu meelest võib valida ükskõik millist erakonda, aga valige inimene, kes hoolib, mitte neid, kelle jutt on rahaga ilusaks voolitud, ja kes pürgivad ainult isikliku võimu poole! 

Aitäh!

Loodan, et valimistel teevad inimesed otsuse selle põhjal, mis kaitseb ja hoiab Eestimaad, mitte selle järgi, milline erakond või poliitik on rohkem raha reklaami panustanud!

https://loomus.ee/hea-riigikogu-liige-palun-utle-ei-oosihikute-muudatusettepanekule/

https://loomus.ee/kuidas-moodus-riigikogus-haaletus-oosihikute-lubamise-teemaliste-muudatusettepanekute-ule/

Tekst ja foto: Mati Sepp

Jaga

Teised uudised