Kutsume Teid meeleavaldusele: “METS ON EESTI RAHVA VABADUS”

Austatud Eestimaa rahvas, astume üheskoos Eesti metsade eest välja ja kohtume 16.aprillil, KELL 13.00 Tallinnas VABADUSE VÄLJAKUL. Anname üheskoos rahumeelselt riigikogulastele, poliiterakondadele ja metsatööstusele teada, et “METS ON MEIE KAITSE ALL”. Kliki lingil https://www.facebook.com/events/1040718953189088 ja märgi ennast osalejaks ning üheskoos muudame Eesti metsade saatust!Milleks on vaja meeleavaldust?Eestimaa metsasid raiutakse hetkel kiiremini kui meie kõigi kodumaa loodus jõuab üleraiest taastuda. Looduskeskkonna ja loodusvarade kahjustamine peab koheselt lõppema.Mets on kaitse nii meie vaimule kui ka füüsilisele kehale. Üheskoos suudame Eestimaa metsades toimuva seadustega lubatud rüüstamise peatada ja teha seda enne kui on liiga hilja. Kohtume 16.aprillil, KELL 13.00 Tallinnas VABADUSE VÄLJAKUL, üheskoos oleme tugevad ja pakume Eestimaa metsadele kauaoodatud kaitset!!!Meeleavalduse tutvustus:

  • Meeleavaldus on reaktsioon kohaliku puidutööstuse jõulisele pealetungile Eesti metsa suunas ajal kui meie pilgud on suunatud Ukraina vabaduse poole. Eesti looduse kahjustamine ja metsatööstuse soov linnurahu eirata kümnete tuhandete linnupoegade elu hinnaga, ei ole kultuurses ühiskonnas vastuvõetav.
  • Meeleavalduse eesmärk on edastada riigikogulastele, poliiterakondadele ja metsatööstusele selgesti mõistetav nõue, et Eesti inimeste arvamust ja meelsust tuleb koheselt arvesse võtta, looduskeskkonda oma elurikkusega tuleb hoida ka järeltulevate põlvkondade jaoks, meil ei ole õigust laste tulevikust mööda vaadata.
  • Looduskeskkonda kahjustavad raied on vaja lõplikult ajalukku jätta ja asendada loodust väärtustava ning julgeolekut tagava metsamajandusega.
  • Eesti Riigikogu koos Vabariigi Valitsusega peab läbi seadusandluse lõpu tegema lageraie põhisele rüüstamisele, mis toimub tänase päevani Eestimaa metsades.
  • Metsa majandades tuleb arvestada ka metsa ökoloogiliste, kultuuriliste ja sotsiaalsete väärtustega.
  • Tagasi au sisse tuleb tuua jätkusuutlik metsade majandamine, kasutades ka püsimetsanduslikke võtteid. Püsimetsandus on traditsiooniline, metsa kui tervikuga arvestav kodukohapõhine majandamisviis, mis tagab looduskeskkonna säilimise ja ühtlasi toetab riiklikku julgeolekut.

Korraldajad MTÜ Eesti Metsa Abiks ja Fridays For Future: “Austatud Eestimaa rahvas, loodus vajab Teie tuge rohkem kui kunagi varem!”

Meeleavaldust toetavad ka mitmed looduskaitseorganisatsioonid ja partnerid üle Eestimaa.Mida saaksite Teie, head lugejad, juba hetkel teha ja seda enne kui 16.aprillil kohale tulete:Jaga informatsiooni, jaga postitust meeleavalduse kohta. Tule ka Vabaduse väljakule kohale koos perega ning kutsu tuttavad, lähedased kaasa ning võimalusel toeta meeleavalduse läbiviimist ja Eesti looduskaitset.Ära jää ootama momenti kuni harvester uuesti Sinule olulisse kodu-, seene-, marja või sportimismetsa jõuab, vaid tule 16. aprillil, KELL 13.00 VABADUSE VÄLJAKULE. Planeeri see üks päev aastas Eestimaa looduse tulevikule ja teeme koos ajaloolise sammu Eesti metsade kaitseks!“METS ON MEIE KAITSE ALL”

****

Palun anna enda panus meeleavalduse korraldamiseks siin: https://www.eestimetsaabiks.ee/toeta/

MTÜ EESTI METSA ABIKS

LHV: EE667700771002643778

Swedbank: EE852200221076735900

SEB: EE481010220291482223

Lisa selgitus: meeleavaldus

Jaga

Teised uudised