MTÜ EESTI METSA ABIKS SAI ENDALE UUES KUUES KODULEHEKÜLJE

Looduses on ette nähtud, et aeg-ajalt tuleb looduskodanikel oma vanast kasukast loobuda, et uuele ruumi teha. Ennekõike on see protsess vajalik selleks, et kasvada veelgi tugevamaks ning täita seejuures olulist rolli ökosüsteemi jätkusuutlikkuna hoidmises. Näiteks okaspuud vahetavad oma okkaid iga 2-3 aasta tagant uute vastu välja. Eesti Metsa Abiks kasutas oma eelmist kodulehte kokku pea 5 aastat, aga nüüd jõudis kätte aeg vahetada vanas kuues koduleht uue vastu. Peab tõdema, et loodusseadused kehtivad ka looduskaitses.

Kodulehe uuendamine oli suur väljakutse kogu EMA meeskonnale, aga ennekõike Raul Steinbergile, kes on uues kuues kodulehe autor ja kujundaja. Ta tõestas, et mitte miski siin ilmas pole võimatu, tuleb vaid otsast alustada ja aja jooksul loksub kõik juba ise paika. Raulil oli algusest peale silme ees nägemus, milline peaks uus koduleht suures plaanis välja nägema hakkama ja aja jooksul sai mõttest reaalsus. See on olnud töömahukas protsess, millele Raul andis viimase lihvi kõigest veel mõni päev tagasi. Uus koduleht on leitav aadressilt: https://www.eestimetsaabiks.ee/ 

Eesti Metsa Abiks meeskond soovib tänada kogu südamest loodusemeest Arne Aderit, kes tuli EMA-le appi ja lubas kasutada oma imekauneid loodusfotosid Eestimaa maastikest. Fotograaf Arne jäädvustused EMA kodulehe taustalehtedel on sümbolid, mille eest me igapäevaselt seisame. Meil on ainult üks ilus Eestimaa ja sellest ilma jäädes pole meil teist Eesti loodust asemele võtta.

Koduleht on kujundatud nii, et igaüks leiaks endale kiiresti vajaliku info, abi ja saaks samas tutvuda ka Eesti Metsa Abiks väärtustega. Avalehelt on leitavad nii tähtsamad looduskaitse uudised kui ka võimalus leida endale sobiva teemaga link. Vajutades lingil ‘ABI’, suunab see teid leheküljele, millelt leiate Eesti Metsa Abiks metsanduse- ja looduskaitse eksperdi kontaktid, et küsida nõu oma looduskeskkonnaga seotud murele kui ka võimaluse edastada info või küsimused e-maili teel. 

Kas soovid hakata vabakutseliseks looduskaitsjaks, tunned hinges, et looduse hoidmine on südamelähedane ja soovid anda oma panuse, aga ei tea täpselt millest tuleks alustada? Sellise olukorra puhul on abiks avalehelt leitav link “OSALE”. Sealt lehelt leiad esmaseid näpunäiteid, millest tuleks alustada ja alati võib lisaküsimuste puhul Eesti Metsa Abiks liikumisega ühendust võtta.

MTÜ Eesti Metsa Abiks on aja jooksul üles ehitanud tugeva looduskaitse ekspertide töörühma, aga kes sinna kuuluvad, on suuresti saladus. Kodulehelt on avalikult nähtavad ainult Eesti Metsa Abiks juhatuse liikmed. Selline saladuse katteloor EMA meeskonna osas on vajalik selleks, et tagada inimestele turvaline töökeskkond. Lisaks soovib metsandussektor väga teada ka seda, kes meid metsanduse poole pealt aitavad. Kui see oleks avalik info, millised metsamehed on EMA-ga hakanud koostööd tegema, võib ainult ette kujutada, mis tagajärjed neid inimesi oodata võivad. See on karm reaalsus hetkel, milles me kahjuks elame. 

Eesti Metsa Abiks on loonud kampaania ‘5000 annetajat’, oktoobrikuu seisuga on kampaaniale oma toetava õla alla pannud 289 annetajat. Kahjuks on ikka nii, et ilma rahata mägesid ei liiguta, kui samal ajal on metsandussektoril kasutada miljoneid või lausa sadu miljoneid eurosid oma eesmärkide saavutamiseks, siis looduskaitsjatel on tahe ja jõud ning kasutamiseks mõnikümmend tuhat eurot aastas. Majanduslikult oleme ülimalt ebavõrdses seisus, mis pärsib meie tööd väga oluliselt, aga puuduvaid lünkasid täidame võimaluste piires puhtalt tahte alusel nii palju kui see on võimalik. Kuid igal asjal on piirid, kuna elame ikkagi majandussüsteemis, kus looduskaitselised kohtukulud küündivad kümnetesse tuhandetesse eurodesse ja lõppkokkuvõttes on inimeste võimalused pelgalt tahte najalt panustada ikkagi piiratud. Majanduslik panus, olgu üks tahes kui suur või väike, aitab loodust kaitsta. Oleme kõige tugevamad siis, kui liigume ühtse jõuna edasi. 

Kuna loodus riigipiire ei tunne, oleme meiegi võtnud vastu otsuse, et info peab olema kättesaadav ka teistes keeltes. Täiendame esialgu ingliskeelse info hulka jooksvalt siin: https://www.eestimetsaabiks.ee/eng/ 

Täname EMA poolt kõiki inimesi, kes meile on läbi aegade abiks olnud jõu, nõu või toega, ilma teieta poleks ka Eesti Metsa Abiks liikumist. Heinz Valk on öelnud kuldsed sõnad: “Ükskord me võidame niikuinii!”

Tekst: Mati Sepp

Jaga

Teised uudised