19.01.2018: EMA HUNTE TOETAMAS

 

Ühenduse Eesti Metsa Abiks liikmed kogunesid hommikul kell kümme Norra saatkonna ette, et avaldada toetust Loomuse ja Norra loomakaitsjate poolt juhitavale rahvusvahelisele hundikaitsekampaaniale.

Praegune Norra hundipoliitika on suunatud sellele, et hoida hundiasurkond kriitiliselt ohustatud staatuses ning pärssida aktiivselt selle elujõulisust. Nimelt otsustas Norra valitsus, et sel talvel võib maha lasta 42 hunti, millest veidi üle poole on juba kütitud. Kvoodi täitumisel jahihooaja lõpus on enamik Norra hundiasurkonnast hävitatud.

EMA toetab nii põhjanaabrite kui ka meie huntide käekäigu paranemist. Siinseid maastikke asustavaid suurkiskjaid hunti, karu ja ilvest võiks õigusega pidada looduse kvaliteedimärkideks, aga nagu minevikus, nii tekitab hunt ka tänapäeval erinevate huvigruppide vahel küllaltki vastakaid tundeid. Sageli seostatakse traditsioonilist metsasanitari maapiirkondades vaid karjakasvatuse nuhtlusena, jahimees tunneb hallivatimeest aga otsese konkurendina, sest jahti peetakse ühistele saakliikidele.

Hundi küttimise tänapäevane vajadus on seega seotud pigem erinevate huvigruppide omavahelise kokkuleppega ning ühiskonna taluvuspiiriga selle loomaga suhtestumisel.

 

Loe lisaks:

7.07.2017: EMA TEAVITAB RAIERAHU VAJADUSEST

3.11.2017: EMA LINNUJAHIKOOSOLEKUL

17.11.2017: NÕUPIDAMINE HUNDIKÜSIMUSES

Jaga

Teised uudised