18.07.2018: NARVA HOIATUSKETT

 

Narvas toimus 18. juulil metsakaitsega tegelevate kodanikuühenduste kohtumine ja pressikonverents, mille eesmärgiks oli valitsusele ja metsatööstusele teada anda, et Eesti rahvas on looduse kaitsmisel ühtne, olgu tegemist siis eesti- või venekeelse kogukonna esindajatega. Ühtviisi hoitakse nii Ida-Virumaa, Tartu, pealinna kui ka saarte loodust.

Kokku said Eesti Metsa Abiks (EMA) eestvedajad Indrek Vainu ja Mati Sepp, tartlasi ühendava kodanikuühenduse “Emajõe elu hoieldes” eestkõnelejad Terje Oden ja Paul-Indrek Rajamäe-Volmer , Tabiverelasi koondava rahvaliikumise “Tabivere ei luba” üks põhivedajatest Gaidy Tuul ning narvalasi koondava vastlöödud kodanikuühenduse kõneisik Stanislav Pupkevich. Jutuks tulid kodukohtade mured ning meid ohustava loodusreostuse tõenäolisus juhul, kui ükskõik millises Eestimaa paigas peaks hakatama arendama mastaapset tselluloositööstust. Tehas, mille puiduvajadus on meie väikese Eesti kohta kolossaalne ning mille veevajadus viiks niigi kehvas seisus Emajõe ja Peipsi veelgi rängemasse olukorda, pole meie mastaabis mõeldav ning on võimalik, et sellise vanamoelise ja reostava tööstuse aeg on üle kogu maailma ümber saanud.

Kodanikuühendused said kohtumisel tugeva platvormi edaspidiseks koostööks ning paluvad valitsusjuhtidel üha kindlamalt teadmiseks võtta, et rahvaga peab arvestama. Rahvas tahab kogukonnas teda puudutavates teemades informeeritud olla ning langetab üldjuhul, kui ta just sotsiaalsesse kitsikusse pole aetud või kodukoha ja maaga sideme kaotanud, ka selliseid otsuseid, mis tema kodukohta säästavad ja hoiavad.

 

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised