25.07.2018: EMA KOHTUB IDA-VIRUMAA AKTIVISTIDEGA

 

EMA koondab üha laiemat hulka Eestis elavaid inimesi, kodanikke, kes on oma elukeskkonna pärast mures ning soovivad poliitikasse panustada, et meie riiki ja maad aidata. Möödunud nädalal toimus Narva-Jõesuus esimene suurem kohtumine EMA koordinaatorite ning Ida-Virumaa kodanikuühenduste vahel. Vahetati väärtuslikku informatsiooni ning paika sai pandud ka esmane koostöökava.

Oluline on rõhutada, et kohtumine viidi läbi kolmes keeles – eesti, vene ja inglise. Kuigi tõlkimine võtab aega, siis on see ajakulust olulisem, sest mitmekeelsuse mõte on, et tõepoolest kõik arutelus osalejad ka lauale toodud teemasid mõistaksid ning kaasa rääkida suudaksid.

Arutleti metsapoliitika teemadel, aga jutuks tulid ka keskkonnaprobleemid üldisemalt, eriti keemiatööstus ja kaevandused, mis on meie Venemaa-poolse maaosa loodust märkimisväärselt kahjustanud. Ehkki Ida-Virumaa inimeste keskmine eluiga on mujal elavate eestlaste omast madalam ning esineb mitmesuguseid reotusest tingitud haigusi, räägitakse kõnealusest probleemist ning olukorra parandamise vajadusest meie meedias kahetsusväärselt vähe. Ka hoitakse eesti- ja venekeelset inforuumi üksteisest lahus, nii et ühes domineerivad ühed arvamusliidrid ja teemad, teises teised, ning kokkupuutepunkti nende vahel ei ole. Seda olukorda saab muuta just kodanike omavaheline kommunikatsioon ning koostöö ühistes teemades. Peale Narva-Jõesuus toimunud kohtumist sai selgeks, et just mets ja keskkonnakaitse üldisemalt ongi kogu Eestimaal elavaid ja tegutsevaid kogukondasid ühendavks teemaks.

Ida-Virumaad külastanud aktiivile tegi suurt rõõmu, et sealsed inimesed on sedavõrd aktiivsed ning konstruktiivsed. Kodanike võrgustiku kasvamine ning täiustumine tõotab viljakaid tulemusi ning jba sel reedel läheb EMA uuesti Ida-Virumaale, kutsudes kõiki loodusele kaasa elavaid inimesi ühes, sest 3. augustil algab Narva-Jõesuus aktiivsete kohalike eestveol sealne esimene rahvusvaheline ökoloogilise kunsti festival “Kasva ja kõdune”. Külalisi oodatakse nii Eestist kui välismaalt, toimub palju põnevaid ökoloogilistele teemadele keskendunud arutelusid ning muud huvitavat ja harivat. Festival kestab terve nädalavahetuse ning laiali hakatakse minema alles järgmise nädala alguses. Kohtumiseni Narva-Jõesuus!

 

Vaata videot:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Z_IXgSfLgTk[/embedyt]

 

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised