1.06.2018: LOOMAAIAS AVATAKSE NOORTE METSAKAITSETEEMALINE NÄITUS JA AUTASUSTATAKSE KUNSTIKONKURSI VÕITJAID

 

 

Reedel, 1. juunil kell 17 avatakse Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses koolinoorte kunstikonkursi “Metsa väärtus” näitus. Näitusel on eksponeeritud valik koolinoorte metsateemalisi kunstiteoseid, samuti antakse parimatele üle auhinnad. Näitus on avatud 1. juulini. Samal ajal avatakse veebinäitus ka konkursi korraldanud kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) kodulehel.

 

Kunstikonkurss “Metsa väärtus” innustas koolinoori mõtlema Eesti metsade seisukorra üle ja väljendama oma mõtteid kunsti vahenditega. Konkursile laekus üle 200 töö noortelt kogu Eestist. Aktiivsest osavõtust võib järeldada, et koolinoortele ja õpetajatele lähevad metsaküsimused korda. Noorte töödest jääb kõlama mure metsa ja selle elanike pärast, eriti muretseti liigse raiumise ning loomade elu üle, kriitikat leidis ka metsa reostamine. Samuti tõid noored välja, mis on nende arvates metsa väärtus: loomade elupaik, marjad ja seened, hapnik, ilu, metsa lõhn. Nähti lõhet inimtegevuse ja loodusliku tasakaalu vahel.

Pärast näitust Tallinnas liigub näitus teistesse Eesti paikadesse: Narva, Tartusse, Elvasse ja mujale. Näitusteseeria viib noorte kunstiteosed inimesteni üle Eesti, ärgitades kunstihuvilist publikut aktuaalses metsadebatis kaasa mõtlema.

 

Rohkem infot:

Kunstikonkursi korraldusmeeskond ja Eesti Metsa Abiks tänab soojalt kõiki noori ja õpetajaid ning toetajaid: Skizze, Soomaa.com, Varrak, Pagar võtaks ja Sysprint!
 
 
Jaga

Teised uudised