EESTI METSA ABIKS

11.08.2018: EMA RÄNDNÄITUS JÕUAB TARTUSSE

 

Kunstikonkursiga “Metsa väärtus” kogutud laste ja noorte loodusteemalised kunstitööd on jõudnud Tallinna loomaaiast vaatamiseks Tartu loodusmajja.

Näituse külastuspäevad on 1.09 kell 11-15, 17.09 kell 15-18, muudel päevadel palume täpsustada näituse külastusvõimalus loodusmaja infotelefonil 736 6120. Näitus on avatud 25. septembrini!

  • Enam kui kahesaja laekunud tööga saab tutvuda ka veebigaleriis

Näituse teekond pole aga peale sedagi sugugi lõppenud, kuna plaanis on liikuda veel Narva, Kohtla-Järvele, Viljandisse, saartele ja teistesse Eestimaa paikadesse.

Vaata ka EMA metsamajanduse koordinaatori Mati Sepa üleskutset näitust külastada:

 

Koolinoorte kunstinäitus "Metsa väärtus" Tartu Loodusmajas 11.08-25.09

Kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) koordinaator Mati Sepp kutsub kõiki 11. augustil Tartu loodusmajas (Lille 10) avatud kunstinäitusele.Näitusele on koondatud parimad tööd EMA korraldatud kunstikonkursile "Metsa väärtus" laekunud töödele üle 200 töö koolinoortelt üle Eesti.Näitus on avatud 25. septembriniTäpsem info lahtioleku aegadest: https://www.facebook.com/groups/321102291623006/permalink/640310606368838/NÄITUSE TAUSTASTNäitusele koondatud tööd koguti eelneva kunstikonkursi käigus, mille eesmärgiks oli innustada koolinoori mõtlema Eesti metsade seisukorra üle ja oma ideid kunstivahenditega väljendada.Aktiivsest osavõtust võib järeldada, et koolinoortele ja õpetajatele lähevad metsaküsimused korda. Noorte töödest kajastub mure meie metsade olukorra pärast. Žürii koosseisus Jarõna Ilo, Mari Kartau, Liina Remm, Minna Hint ja Jaana Gerassimov valis välja parimad, hinnates nii tööde kontseptsiooni kui kunstilist teostust. Väärtustati teemasse süvenemist ning isikupärast, loovat ja põhjendatud ideed ning selle avaldumist kõrgetasemelises kunstilises teostuses.Pea kõik noorte tööd väljendasid muret metsa ja selle elanike pärast. Eriti muretseti liigse raiumise ning loomade elu üle, kriitikat leidis ka metsa reostamine. Metsa väärtusena nähti loomade elupaiku, marju ja seeni, hapniku tootmist, ilu ja metsa lõhna. Žürii liikmed leidsid, et noored näevad lõhet inimtegevuse ja loodusliku tasakaalu vahel. Puidust tooteid kujutati väga vähestel töödel. Tööd olid siirad, paljud olid lahenduseks valinud loosungliku probleemi dramatiseeringu, kujutades ideed läbi vastanduse.Kunstikonkursi korraldusmeeskond ja kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks tänab soojalt kõiki noori ja õpetajaid osalemast.

Posted by Eesti Metsa Abiks on Kolmapäev, 15. august 2018

 

Loe lisaks: