27.09.2018: EMA TAUNIB EST-FORI KATSEID TEHAST SETUMAALE VIIA

 

Eile anti teada, et Est-For Invest OÜ on jätkanud oma projekti jaoks asupaiga otsimist algsest piirkonnast kaugemal, näiteks Setomaa vallas. Kuna projekti olemus ei ole muutunud ning arendajate tegevus äratab üha vähem usaldust, siis püsib kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) endiselt tehaseprojekti suhtes kriitiline.

Plaanitav tehas mõjutaks ka Setumaal negatiivselt meie metsaressurssi ning Emajõe ja Peipsi järve vesikonda. EMA on teadlik sellest, et paljud tehasele vastu seisnud kodanikud lähtusid just tehase keskkonnamõjust, mitte pelgalt spetsiifilisest asukohast.

Usaldamatust on arendajad äratanud ka projekti kohta eksitavaid väiteid andes. Kord väidetakse, et tehas peab asuma keset tooret, siis aga, et vajadusel tuuakse toore kohale kasvõi Valgevenest. Ehkki tunnistatakse, et sadama lähedale pole hea ehitada, sest seal konkureeritakse Soome ja Rootsi tselluloositehastega, asub teadupärast tselluloositehaseid ka Valgevenes ning selle naaberriigis Poolas. Seega on üritatud projekti vastukäivate väidetega ilustada, samas on rünnatud ning naeruvääristatud projekti kriitikuid.

Lisaks sellele on endiselt käimas järgmise metsanduse arengukava koostamise protsess MAK2030 ning arvestades ühiskonnas valitsevat erimeelsust Eesti metsaressursi edaspidise kasutamise osas, siis oleks kohatu sellise olulise mõjuga metsanduspoliitilist otsust langetada enne ühiskondliku kokkuleppe saavutamist.

 

Loe lisaks:

Jaga

Teised uudised